چگونه بلیط هواپیما را ارزان بخریم؟

چرا بلیط ارزان باید بخریم؟
بلیط هواپیما چه به مقصدهای داخلی و چه مقصد های محبوب و غیر محبوب خارجی، همواره بخشی مهم از هزینه های سفر را تشکیل می دهد. به خصوص در ایام کرونا و پسا کرونا که هزینه های سفر با توجه به محدودیت های پروازی و پروتکل های بهداشتی و افزایش قیمت ارز در ایران، سیر صعودی داشته، پیدا کردن بلیط هواپیمای ارزان قیمت بسیار اهمیت دارد.
پیش از اقدام به خرید بلیط ارزان قیمت و پیدا کردن بلیط ارزان قیمت، بایستی برنامه ریزی دقیقی برای سفر داشت. به دلیل توسعه واریانت های کووید 19 و احتمال درگیر بودن دنیا با این  پاندمی هولناک تا سال 2024 میلادی، کنسل کردن بلیط از طرف شما به هر دلیلی، موجب کسر درصدی از مبلغ بلیط خریداری شده می شود که به ضرر شما خواهد بود.
لذا پیش از اقدام به خرید بلیط، برنامه سفر را به دقت آماده کنید. رزرواسیون هتل و محل اقامت و دریافت قطعی ویزا در سفر های خارجی و کنترل اعتبار گذرنامه و پرداخت خروجی و تدارکات پیش از سفر و حین سفر، از جمله مسائلی است که مسافران باید در نظر داشته باشید. اطلاع از وضعیت پروتکل های کرونایی در کشور مقصد یا شهر مقصد نیز موضوعی است که نباید از ذهن دور داشت.
شما باید بلیط پرواز ارزان قیمت بخرید چون هزینه های سفر در ایام کرونا و پسا کرونا به دلیل اعمال محدودیت های شدید پروتکل های بهداشتی، افزایش قابل توجه یافته و اگر پرواز شما نیازمند استاپ های مختلف در نقاط مختلف است، بایستی مدیریت خوبی روی پرواز و سفر خود داشته باشید.
خرید بلیط ارزان قیمت و تلاش برای پیدا کردن ارزان ترین بلیط های پرواز چه سیستمی  چه چارتری به شما کمک می کند تا نقدینگی بیش تری برای لذت بردن بیش تر از سفر داشته باشید. هر میزان پولی که بابت خرید ارزان تر بلیط هواپیما و قطار و اتوبوس، نگهداری کنید، امکان کسب تجربه بیش تر از غذاها و اماکن گردشگری و خرید ملزومات را برای شما فراهم می کند. پس جای تعجب نیست که سالانه میلیون ها مسافر در سراسر جهان به دنبال خرید ارزان ترین بلیط هواپیما و رزرو ارزان ترین  هتل ها و هاستل ها و اماکن اقامتی مسکونی هستند.
برای خرید بلیط ارزان قیمت چه کنیم؟
نخستین گام برای خرید بلیط ارزان قیمت پس از مشخص کردن دقیق برنامه سفر به شهر مقصد، مراجعه به موتورهای جست و جو و پیدا کردن بهترین آژانس ها و سایت های رزرواسیون بلیط هواپیما است. چارتر 721 تلاش کردن تا همواره مطمئن ترین و ارزان ترین بلیط های هواپیما را در اختیار مخاطبان خود قرار دهد.
توجه کنید که گاها برخی از سایت ها که نه مجوز رسمی دارند و نه اعتباردهی شده اند، از طریق فیشینگ و کلاهبرداری اینترنتی، بلیط های هواپیمای خیلی ارزان را ارائه می کنند و مبالغ زیادی پول مشتری را به یغما می برند. دقت کنید که سایتی که قصد خرید بلیط هواپیمای ارزان دارید، حتما مجوزهای لازم از مراجغ ذیصلاح را داشته باشد. مشهور باشد و ادعاهایش قابل راستی آزمایی باشد.
در ایام کرونا هر  اندازه مراجعه حضوری شما به مراکز عرضه بلیط هواپیما و قطار و اتوبوس کم تر باشد برای سلامتی خود و خانواده بهتر است.
یکی از بهترین روش ها برای اطلاع از ارزان ترین بلیط های هواپیمایی به خصوص پرواز های چارتر داخلی و خارجی، دنبال کردن کانال های تلگرامی است که به صورت ساعتی، شما را در جریان ارزان ترین بلیط های هواپیمایی قرار می دهند. تلگرام سایت چارتر 721 را به همین منظور همواره دنبال کنید و به دوستان خود نیز معرفی کنید تا در جریان ارزان ترین بلیط های هواپیمایی به پرتردد ترین  مقصدهای گردشگری داخلی و خارجی قرار بگیرند.
بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چه زمانی است؟
این یک سوال متداول و رایج در میان مسافران و گردشگران است. چه زمانی برای خرید ارزان ترین بلیط  هواپیما مناسب است؟ پاسخ به این سوال به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. برخی از مقصدهای سفر و گردشگری داخلی و خارجی مثل مشهد و استانبول، همواره مسافر دارد. اما خوب در ایام سرد سال، با افت تقاضا، قیمت بلیط نیز کاهش می یابد.
همواره پس از 15 روز نخست فروردین، شاهد افت نسبی قیمت بلیط هواپیما به مقصدهای داخلی و خارجی پر تقاضا در ایام نوروز هستیم. این وضعیت پس از تعطیلات ژانویه نیز برای مقصدهای پر تردد ایرانیان، مشاهده می شود.
خرید بلیط حدود 30 تا 50 روز پیش از پرواز، همیشه استراتژی خوبی برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما نیست. چرا که بعضا پرواز های چارتری 48 ساعت پیش از پرواز به شهر مقصد داخلی یا خارجی، قیمت ارزان تری را به شما به نسبت خرید بلیط سیستمی در یک ماه پیش از پرواز، پیشنهاد می کند. اما اگر برنامه ریزی بلند مدت داشته و بتوانید چند ماه پیش از پرواز نسبت به خرید بلیط اقدام کنید، به  خصوص برای سفرهای خارجی دوردست مثل کانادا و آمریکا و استرالیا که این روزها مقصدهای تحصیلی و مهاجرتی ایرانیان هستید، پول کمتری پرداخت خواهید کرد.
بلیط های لحظه آخری و چارتری هم گزینه های خوب و مقرون به صرفه هستند که قوانین مربوط به آن ها و نکاتی که باید درباره آن ها بدانید را در این گفتار به صورت کامل تشریح  کرده ایم و مطالعه آن خالی از لطف نیست.
هر  اندازه خرید بلیط سیستمی را به چند ساعت یا چند روز پیش از پرواز به خصوص در پرواز های خارجی موکول کنید، باید پول بیش تری پرداخت کنید. گاها تا 50 درصد بیش تر از قیمت خرید بلیط 2 ماه پیش از پرواز! این رقم ها قابل توجه است. مخصوصا اگر گروهی و خانوادگی سفر می کنید که باید هزینه زیادی پرداخت کنید. گاها اصلا بلیط گیر شما نمی آید و مرخصی شما و خانواده نیز به هم می خورد!
برای تعطیلات و ایامی که در تقویم، تعطیلات رسمی است و بین التعطیلین هست، از ماه ها قبل برنامه ریزی کنید. بلیط ارزان بخرید و سفر خوب و راحت و کم دردسر را تجربه کنید. اروپایی ها از اول سال میلادی برای سفر هفتگی و استفاده از مرخصی سالانه خود به منظور سفر به مقصدهای گردشگری محبوب جهان، برنامه ریزی می کنند و می توانند سفری ارزان و بعضا لوکس را تجربه کنند. چون از قبل برنامه ریزی می کنند. موضوعی که خیلی ما  ایرانیان با آن میانه خوبی نداریم!!
دقت کنید که همیشه، بلیط های چارتری و تورهای چارتری و لحظه آخری، گزینه های ارزانی برای تجربه یک سفر ارزان نیست. چون بلیط لحظه آخری با قیمت های باورنکردنی و اگهی های پرطمطراق، گاها به سرعت با افزایش قیمت و تقاضا همراه می شود. همیشه پیش از خرید بلیط ارزان قیمت چارتری آن را با قیمت بلیط سیستمی مقایسه کنید.
در اروپا، سفر با هواپیما به شهرهای مختلف، صرفا بخاطر نوع هواپیما و ایرلاین، تفاوت قیمت ندارد. اگر شما مقصد خود مثلا به پاریس در فرانسه را برنامه ریزی  کنید، هزینه سفر هوایی به پاریس با توقف در فرودگاه بین المللی les de Gaulle، یک قیمت دارد، هزینه سفر هوایی به پاریس با توقف در فرودگاه  beauvais  که چند کیلومتر بیرون پاریس است، یک هزینه دارد. هزینه کم تری هم به شما تحمیل می کند و هزینه حمل و نقل از فرودگاه بوواریس پاریس به مرکز شهر نیز چند یورو است!
هر اندازه فرودگاه شهر مقصد، غیر  معروف تر و خارج از شهر باشد، هزینه سفر هوایی شما ارزان می شود. این موضوعی است که مسافران سفر هوایی با شرکت RyanAir که یکی از ارزان ترین خطوط هوایی اروپا است، بسیار تجربه کرده اند.
هوشیار باشید!
شما قصد سفر به کیش یا دوبی در فلان تاریخ با خانواده دارید. خوب از چند ماه قبل بهترین سایت ها و کانال های تلگرامی مربوط به اطلاع از پروازها و تورهای لحظه آخری به کیش و دوبی را در رصد اطلاعاتی روزانه خود قرار دهید. سایت چارتر 721 را مرتب چک کنید. بهترین قیمت ها را بررسی کنید. تجارب کاربران و مشتریان را بررسی کنید. گاها با عضویت در برخی کانال ها و باشگاه مشتریان آژانس و مراکز گردشگری داخلی و خارجی می توانید در جریان پروموشون ها و تخفیف های خوبی شوید که هزینه تمام شده سفر گروهی شما را کاهش می دهد.
از دوستان خود بخواهید که اگر تجربه خرید بلیط ارزان قیمت به مقصدهای گردشگری داخلی و خارجی دارند، شما را در جریان قرار دهند. هم چنین کانال های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی که این اطلاعات را مستند و مستدل منتشر می کنند، فالو کنید. صفحات چارتر 721 در شبکه های اجتماعی را نیز دنبال کنید.  
مخاطب گرامی
اگر شما نیز تجربه خرید بلیط ارزان قیمت هوایی به منظور سفر به مقصدهای گردشگری داخلی و خارجی در سال های اخیر داشته و نظر و انتقادی دارید، مراتب را از طریق بخش  کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید.
ارزان ترین بلیط های هوایی داخلی و خارجی را هر روز در چارتر 721 دنبال کنید. لینک این گفتار را از طریق کانال ها و صفحاتی که در شبکه های اجتماعی عضو هستید به اطلاع دوستان و آشنایان گردشگر خود برسانید. با چارتر 721، ارزان و مطمئن سفر کنید.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.